Tiina (juhataja ja asendus lapsehoidja) - olen loominguline inimene ning mulle väga meeldivad lapsed. Lastehoiuga alustasin kunagi oma väikese tütre pärast ning aastaid hiljem käis mu oma hoius ka minu teine tütar. Olen lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli, ilmselt sealt on tulnud ka minu loovtegevuse suund, mida tahaks anda edasi ka pisikestele põnnidele. Mulle on väga oluline, et lapsed oleksid hoius ilma nutu ja pisarateta, selleks olen ennast koolitanud, ning püüan just seda igale lapsele ka pakkuda.  Minu kõige suurem soov on, et hoius käivate laste rõõmukilked kõlavad terves meie majas. Samuti pean oluliseks koostööd koduga, oleme sõbrad kogu perega, mitte ainult lastega. Endal kodus kasvamas ja maailma avastamas kaks tütart.

Piia -  Olen töötanud lasteaias õpetajana ning pean väga oluliseks, et lapse arendamine toimuks läbi mängu, sest mäng on väikese lapse töö. Pean ennast väga empaatiliseks ja avatud inimeseks. Saavutan lastega väga kergelt kontakti ning naudin lastega koos toimetamist ning vajadusel ka nende lohutamist. Minu jaoks on oluline, et lapsed tunneks end lastehoius turvaliselt ja hoitult.
Sulvi -  Tervitades last naeratusega, teha kalli või pai ja sellega pakkuda talle turvatunnet, olla väikese inimese  jaoks Tema Inimene -see on minu jaoks oluline. Leian lastega kiiresti ühise meele ja ei alahinda väikese inimese tarkust. Võin julgelt öelda ,et minu töö on ühtlasi ka minu hobi, lastega tegelemine pakub mulle suurt rõõmu.
Au on olla lapse esimeste sammude juures, teel suurde maailma ja aidata tal rahulikult ja rõõmsalt need sammukesed astuda.
Rohkelt lapsemeelsust, rõõmu-nalja, empaatiavõimet ning väikesed silmad säravad ja suu on naerul !

Marika
Olen kõrgharidusega kunstnik. Täiendõppe raames omandanud lapsehoidja kutse 4 taseme.   Olen loominguline ja mulle meeldib lastega tegeleda, neid inspireerida, andes neile erinevaid loovaid ülesandeid. Lapsi motiveerides ja juhendades kunstiülesandeid lahendades toetades ja kasvatades neis eneseusku. Omakorda inspireerivad lapsed oma avatuse ja siirusega - mind inspireerib laste igapäevane areng – iga koosloodud kunstiülesande lahendamine kasvatab meid koos. Mina õpin neilt loomingulist vahetust ja lihtsust.  
Pean oluliseks lapse kasvamisel sooja ja turvalist keskonda. Koos kodudega kasvatame tulevasi emasid, isasid, arste, olulisi ühiskonna tegelasi.

Jane -  Lapse loovuse ja omapärase mõttemaailma toetamine ning innustamine on minu jaoks üks hea kasvatuse alustalasid. Järgin seda, nii oma last kasvatades, kui ka teiste perede lapsi suunates ja abistades. Saavutan hea kontakti lapsega üpris kiirelt just seeläbi, et püüan vestluse ja/või tegevuse suunata just sinna valdkonda, mis paistab last kõnetavat. Kunstidest olen üpris tugevalt seotud muusikaga. Enamuse lapsepõlve vabast ajast veetsin muusikakoolis, õppides tšellot. Ütleks, et ka muusika on eneseväljendamiseks üpris hea keel. Ka Kunstipõnnide lastehoius tahaksin lapsed muusikale natuke lähemale viia.


Anna-Mari - Olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli lapsehoidja eriala ning oman lapsehoidja kutsetunnistust. Lastega tegelemine on minu suureks kireks olnud terve elu. Ma olen alati olnud pigem kuulaja rollis ning ma arvan, et lastega töötamisel on kuulamis- ja empaatiavõime üks kõige tähtsamaid oskuseid. Lastega leian alati kiirelt ühise keele. Olen kannatlik, kõrge pingetaluvusega ning ei nõua lastelt võimatut. Mina kui lapsehoidja, olen igale lapsele eelkõige sõbra eest – kes julgustab, on hea kuulaja, toetab, abistab ja lohutab. Laste siirus ja otsekohesus on mind alati võlunud ja see, kuidas väikesed inimesed maailma näevad ja avastavad on lihtsalt midagi uskumatut. Lapsed on väikesed imelised inimesed ning suur rõõm on saada osa väikese lapse elust ja arengust.


Meie SOS lapsehoidjad

Mari-Liis - Juba aastaid tagasi, kui veel ise liivakastis mängisin ja lasteaia rõõme nautisin, unistasin et saaksin olla ise lasteaias abiõpetaja. Mulle on alati meeldinud väikesed lapsed, mulle meeldib nende asjalikkus, uudisimelikkus ja nende soov kõike oma käega järele katsuda/katsetada.
Tihtipeale, kui keegi pakub oma pisikest minu hoolealla tuua ei suuda ma ei öelda. Lastel on alati tegevust, neil on põnev ja nende rõõmsad pilgud toovad ka kõige sombusemasse päeva päikese. Lapsed on minu nõrkus, mida ma naudin.